Kurumsal

 

VİZYONUMUZ

 

Dünya makarna sektöründe en bilinen Türk markası olmaktır.

 

MİSYONUMUZ

 

Makarna sektöründe, kaliteli ürünler üreten, reklam ve pazarlama ağını genişleterek ulusal ve uluslar arası alanda marka bilinirliğini arttıran, sosyal sorumluluğun bilincinde, çevreye duyarlı, ülke ekonomisine katma değer sağlayan, arge faaliyetleri ile ilklere imza atarak farkındalık yaratan ve tüm paydaşların memnuniyetine odaklanmış bir firma olmaktır.

 

BEŞLER MAKARNA

Beşler Makarna (Beşsan Makarna Gıda San. ve Tic. A.Ş.), aralarında Türkiye’nin en büyük un fabrikasının yanı sıra sıvı yağ, nişasta/glükoz ve yem sektörlerinde faaliyet gösteren Beşler Grup’un makarna sektöründeki yatırımı olarak, 5 Temmuz 2004 tarihinde kurulmuştur.

 

Gaziantep Başpınar 1. Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan Beşler Makarna tesisleri; 37.960 m2 alan üzerinde 18.500 m2 kapalı alandan oluşmaktadır.

 

Günlük 380 ton olan üretim kapasitesiyle ülkemizin en büyük makarna üreticileri arasında yer almaktadır.

 

Türkiye'nin en büyük 1000 ihracatçı firması arasında yer alan Beşler Makarna,  yaklaşık 100 ülkeye önemli ölçüde ihracat gerçekleştirmekte olup, kendisine ait Santa Sophia, Beşler, Beşler Glutensiz, Pastacity ve Gonca markaları dışında zaman zaman müşteri markasıyla da üretim yapmaktadır. Tesislerimizde ayrıca Kıtlax markası ile makarna çerezi üretimi gerçekleştirilmektedir.

 

Yıllık 155 bin ton buğday kırma kapasitesine sahip olan Beşler Makarna'da 240 çalışan istihdam edilmektedir.   

 

Genel Bilgiler:
Yıllık buğday kırma kapasitesi: 155.000 ton
Buğday depolama kapasitesi: 21.000 ton
Çalışan sayısı:  240

  
ÖDÜLLER:

 

Faaliyete başladığı günden itibaren hammadde temininden nihai ürün aşamasına kadar kalite ve gıda güvenliğinden taviz vermeyen Beşsan Makarna, tüketici odaklı yaklaşımı sayesinde Tüm Tüketicileri Koruma Derneği (TTKD) tarafından “Altın Marka”, ayrıca Türkiye Gıda Sanayi İşverenleri Sendikası (TÜGİS) tarafından “En Başarılı Firma” unvanlarıyla ödüllendirilmiştir.

 

Kurulduğu tarihten bu yana kurumsallaşmak, müşteri memnuniyetini sağlamak, iş ortaklarına katma değer üreterek sektöründe öncü firmalar arasına girmek amacıyla kalite çalışmalarına büyük önem veren Beşsan Makarna, bu kapsamda Türkiye Kalite Derneği (KalDer) tarafından koordine edilen Ulusal Kalite Hareketi’ne katılmış ve yaptığı iyileştirmeler sonucunda Avrupa Kalite Vakfı (EFQM) tarafından 5 yıldızlı “Mükemmellikte Yetkinlik” unvanıyla ödüllendirilmiştir.

 

SATIŞ-DAĞITIM:

 

Beşler Makarna tesislerinde üretilen makarnalar ve irmik, 81 ildeki distribütörler vasıtasıyla tüm Türkiye’ye dağıtılmaktadır. Ürünler, Tesco Kipa gibi ulusal zincirlerin yanı sıra ülke çapındaki birçok satış noktasında tüketicilerle buluşmaktadır.

 

Firma, Avrupa, Uzakdoğu, Ortadoğu, Amerika ve Afrika'daki yaklaşık 100 ülkeye önemli ölçüde ihracat gerçekleştirilmektedir.

 

Beşler Makarna ile ilgili birçok satış noktasında gezici araçlar tarafından tadım aktiviteleri gerçekleştirilmektedir.

 

ÜRÜN GÜVENLİĞİ:

 

Bilgisayar donanımlı üretim tesislerimizde % 100 sert durum buğdayından üretilen makarna, uzmanlar tarafından proses öncesi ve sonrasında kontrol edilmektedir. Her aşamada laboratuar kontrollerinden geçirilen ürünler, uluslararası standartlarda hijyenik olarak paketlenip tüketicilerin beğenisine sunulmaktadır. Tüketiciye karşı sorumluluğunun bilincinde olan Beşler Makarna, faaliyetlerini ISO 9000 Kalite Yönetim Sistemi ve ISO:22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemine uygun olarak gerçekleştirerek tüketicilere en iyiyi sunmanın haklı gururunu yaşamaktadır.