Actualité de Beşler


GLUTENSİZ ÜRÜNLER TANITILDI


 

Beşler Makarna Çölyak hastaları için ürettiği Glutensiz Makarna ürünlerini Beşler Alaturka Restoran’da gerçekleştirdiği basın toplantısıyla tanıttı. Toplantıya İpekyolu Kalkınma Ajansı ve Çölyakla Yaşam Derneği temsilcileri katıldı.  

Beşler Makarna adında konuşma yapan Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ahmet Çakmak, “3 yıldır bu proje için büyük gayretler ortaya koyduk. Türkiye’de kendi tesislerinde Glutensiz Makarna üretimi gerçekleştiren tek firma durumundayız. Bu proje ile hem glütensiz makarnayı uygun fiyatla sunmayı hem toplumun dikkatini çölyak hastalığına çekmeyi amaçlıyoruz. Beşler Glutensiz Makarnanın sadece Türkiye’de değil, dünya pazarında da kalitesi ve lezzetiyle adından söz ettireceğine inanıyoruz” şeklinde konuştu.  Çakmak, “Bugün Türkiye’de farklı ithal markaların piyasaya sunduğu makarnalar maalesef çok pahalı durumdadır. Biz Beşler olarak, bu projeyi sosyal sorumluluk projesi olarak gördüğümüz için, çok daha uygun fiyatlarla çölyaklılara makarnalarımızı ulaştırmayı istiyoruz” dedi.

Çölyakla Yaşam Derneği Başkanı Oya Özden, Beşler Makarna’nın gerçekleştirdiği çalışmanın çok önemli olduğunu dile getirdi. Özden, “Çok ümitliyiz, çok mutluyuz. Çölyaklıların keyifle tüketecekleri bir makarnadan söz ediyoruz. Emeği geçen herkese teşekkür ederiz” dedi. Özden, “ömür boyu diyet yapmak durumunda olan çölyaklıların, yüksek fiyatlı ürünler tüketmek durumunda olmaları, aile bütçesi anlamında yıkıma neden oluyor. Bu nedenle hem sağlık hem bütçe bakımından atılan bu adımlar tüm çölyaklılar için gerçekten çok sevindirici”  şeklinde konuştu.

Glutensiz ürünlerin Türkiye’de internet siteleri üzerinden dağıtımını sağlayacak olan e-ticaret çözüm firması Prado’nun Genel Müdürü Erhan Atay “Türkiye’nin her noktasına glütensiz ürünlerin ulaşmasını sağlayacağız. Büyük ölçekli hemen tüm e-ticaret sitelerinde Beşler Glutensiz ürünler alınabilir durumda” dedi.

Katılımcılara glutensiz makarna ikram edilen toplantı başarıyla tamamlandı. 


<<Go News