ベシュレからのニュース


Beşler Group nitelikli büyüyor...


Merkezi Gaziantep’te bulunan Beşler Grup,  un, makarna, nişasta-glikoz ve yem sektörlerinde faaliyet göstermektedir.  

Gaziantep’in toplam ihracatının yaklaşık %4-5’ini gerçekleştirmekte olan Beşler Grup’ta 1200 çalışan istihdam etmekteyiz.

Grubumuzun amiral gemisi Beşler Un’dur. Günlük 2100 ton buğday kırma kapasitesine sahip olan Beşler Un’da günlük ortalama 1600 ton civarında un üretimi gerçekleştirilmektedir.  Türkiye’nin, Ortadoğu ve Balkanların en büyük un üretim tesisi olan Beşler Un, 8-10 ülkeye ihracat yapmakta olup Türkiye toplam un ihracatının % 8-10’unu tek başına gerçekleştirmektedir. Beşler Un, Birleşmiş Milletler, Kızılhaç ve diğer önemli uluslararası yardım kuruluşlarının tedarikçi listesinde yer almaktadır.

Amerika, Japonya, Irak başta olmak üzere 90’ın üzerinde ülkeye ihracat gerçekleştiren Beşler Makarna, Türkiye’nin en büyük makarna üretim tesisleri arasında yer almaktadır. Beşler Makarna tesislerinde makarna ve irmiğin yanı sıra, glütensiz makarna, kepekli makarna, renkli makarna gibi özel ürünler de üretilmektedir. Beşler Makarna ayrıca 30’a yakın önemli yardım kuruluşunun da ihalelerinde yer almaktadır.

Kalitenin öncüsü Beşler Grup olarak, yaklaşık 3 yıl önce 60 milyon Euro civarında yatırım gerçekleştirerek bölgenin en modern yem üretim tesisi olan Beşyem tesisini ve Türkiye’nin en önemli nişasta –glikoz üretim tesisleri arasında yer alan Beşan Nişasta-Glikoz tesisini hizmete almış bulunmaktayız. 

Son olarak, 2018 yılı içerisinde Beşler Yumurta markası ile gıda sektöründe yeni bir yatırıma da imzamızı atmış bulunmaktayız.

Beşler Un tesisimiz ISO tarafından açıklanan Türkiye’nin İlk 500 Büyük Sanayi kuruluşu listesinde yer almakta olup, grubumuz bünyesindeki diğer şirketlerimiz Türkiye’nin İkinci 500 Büyük Sanayi kuruluşu listesinde bulunmaktadır. Tüm şirketlerimiz ayrıca,  Türkiye’nin 1000 Büyük İhracatçı firması listelerinde yer almaktadır.

Saygılarımızla. 


<<Go News