News from Beşler


BEŞLER GRUP YENİ YATIRIMLARA BÜYÜYOR


Un, makarna, sıvı yağ, nişasta ve yem sektörlerinde faaliyet gösteren ve Türkiye’nin en büyük sanayi kuruluşları arasında yer alan Beşler Grup  elde ettiği başarılarla adından övgüyle söz ettiriyor.
Yakın dönemde, dev yatırımı Beşan Nişasta'yı ve bölgenin en büyük yem tesisi olan Beşyem'i hayata geçiren Beşler Grup, bünyesinde faaliyet gösteren Beşler Un, Beşler Makarna ve Beşler Gıda Kimya A.Ş'de gerçekleştirdiği yeni yatırımlarla istikrarlı büyümesini sürdürüyor.
2012'de Türkiye'nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu listesinde iki firması yer alan, yine Türkiye'nin En Büyük 1000 İhracatçı kuruluşu listesine üç firmasıyla giren Beşler Grup'ta hedef 2013'te 5  kuruluşuyla birden ISO İlk 500 listesinde yer almak...

 


Ortadoğu ve Balkanlarında en büyük un üretim tesisi: Beşler Un Günlük 2.100 ton buğday unu üretim kapasitesi ile Beşler Un, yalnızca Türkiye’nin değil, Ortadoğu ve Balkanların en büyük un üretim tesisi olarak büyük başarılara imza atıyor. Tip 550,Tip 650, Tip 850, baklavalık, böreklik, pastalık ve kadayıflık un üretimi gerçekleştiren Beşler Un, yurtiçinde olduğu gibi yurt dışı pazarlarında da ismi ve kalitesi ile sürekli tercih edilen bir marka olarak ön plana çıkıyor. Birleşmiş Milletler, Nasco gibi  uluslararası yardım kuruluşlarının resmi tedarikçisi olan Beşler Un, bu kuruluşların un alım ihalelerine katılarak yüksek tonajlarda ihracat gerçekleştirip ülkemize  önemli miktarlarda döviz girdisi sağlıyor.

 


Makarna sektörünün lider kuruluşu: Beşler Makarna 2004 yılında Beşler Grup’un makarna sektöründeki yatırımı olarak kurulan Beşler Makarna günlük 380 ton üretim kapasitesiyle ülkemizin en büyük makarna üreticileri arasında yer alıyor. Aynı zamanda Türkiye'nin en büyük 1000 ihracatçı firması arasında yer alan Beşler Makarna, yaklaşık 100 ülkeye önemli ölçüde ihracat yapmakta olup, kendisine ait Santa Sophia, Beşler, Pastacity ve Gonca markalarıyla üretim gerçekleştiriyor. Tüm dünyada aranan bir marka haline gelen Beşler Makarna, üretim ve Ar-Ge'de gerçekleştirdiği yeni yatırımlarla da nitelikli büyümesini sürdürüyor. Tüm Tüketicileri Koruma Derneği (TTKD) tarafından “Altın Marka”, ayrıca Türkiye Gıda Sanayi İşverenleri Sendikası (TÜGİS) tarafından “En Başarılı Firma” unvanlarıyla ödüllendirilen  Beşler Makarna, Türkiye Kalite Derneği (KalDer) tarafından 5 yıldızlı “Mükemmellikte Yetkinlik” unvanıyla ödüllendirilmiştir.   
Beşler Gıda ve Kimya A.Ş. günlük kapasitesini 500 tona çıkarttı.. Ülfet tesislerinin Beşler Grup tarafından 2006 yılında satın alınmasından sonra faaliyetlerine büyüyerek devam eden Beşler Gıda ve Kimya A.Ş yakın dönemde gerçekleştirdiği yatırımlarla ham yağ üretim kapasitesini günlük 240 tondan 500 tona yükselterek sektörün devleri arasındaki yerini sağlamlaştırdı. Sıvı yağ sektöründe Ülfet ve Beşler markalarıyla faaliyet gösteren Beşler Gıda ve Kimya A.Ş., ISO tarafından açıklanan Türkiye'nin en büyük 500 sanayi kuruluşu listesinde yer almakta olup aynı zamanda Türkiye'nin İlk 1000 İhracatçı firmasından birisidir. Ham madde alımından paketlemeye kadar üretimin tüm aşamalarında kaliteye önem veren  Beşler Gıda ve Kimya A.Ş, bölgenin en gelişmiş laboratuarına  sahip olup, yarım asrı aşan tecrübesiyle tüketicilerine lezzetli ve sağlıklı ürünler sunuyor.
Beşler Grup'tan Dev Yatırım: Beşan Nişasta Beşler Grup 2012 yılında dev bir yatırıma imza atarak nişasta, glükoz ve fruktoz üretimi gerçekleştireceği yeni tesisi Beşan Nişasta'yı faaliyete geçirdi. Glikoz (maltoz, dekstroz), früktoz ve doğal mısır nişastası üretimi gerçekleştiren Beşan Nişasta, Gaziantep 3. organize sanayi bölgesinde 16.000 m² kapalı 32.000 m² alan üzerinde kurulmuştur. Üretim ve kapasite olarak sektöründe ilk üç firma arasında yer almayı hedefleyen Beşan Nişasta, yan ürün olarak mısır özü, mısır kepeği ve mısır glüteni üretim hizmeti de vermektedir. Gıda güvenliği ve diğer kalite belgelerine sahip olan Beşan Nişasta, dünya standartlarına uygun kalitede üretim gerçekleştiriyor. 

 


Beşyem: Yem sektöründe kalitenin yeni adı... Beşler Grup bünyesinde, 2011 yılında faaliyetlerine başlayan Beşyem, saatte 100 ton üretim kapasitesiyle, bölgenin en büyük ve modern yem üretim tesisi olarak adından söz ettiriyor. Beşyem'de tüm üretimler, günümüz ileri teknolojisi, makine ve otomasyon sistemleri ile gerçekleştiriliyor. Büyükbaş, küçükbaş, kanatlı yemlerinin yanı sıra işletmeye özel yem üretimi yapabilecek teknoloji ve kapasiteye sahip olan Beşyem'de, toz, pelet ve granül formlarda yem üretimi gerçekleştiriliyor. Hammadde kabulünden ürün paketlemeye kadar % 100 otomasyon ile sektöre hizmet veren Beşyem, faaliyete başladığı günden bu zamana kadar geçen kısa sürede sektörünün aranılan markası haline gelmiş bulunuyor. Kemal ÇAKMAK: "Başarılarımız artarak sürecek..." Beşler Grup Yönetim Kurulu Üyesi ve Beşler Makarna Genel Müdürü Kemal Çakmak, ''Beşler Grup olarak üretimde ve ihracatta büyük başarılara imza atıyoruz. Gerçekleştirdiğimiz yeni yatırımlarla birlikte elde ettiğimiz başarıların artarak devam edeceğine inanıyoruz. Nitelikli büyüme hedefimiz doğrultusunda Beşler Grup'a hem yeni tesisler kazandırıyoruz hem de mevcut tesislerimizde teknolojimizi sürekli olarak yeniliyoruz. Beşler Grup olarak tüketicilerimize, müşterilerimize her zaman en iyiyi, en kaliteliyi sunmaya gayret ediyoruz" şeklinde konuştu.  Kemal Çakmak, "faaliyet gösterdiğimiz tüm sektörlerde, Beşler markası denildiğinde insanların aklına önce kalite ve güven geliyor. Bu uzun yılların emeği ve birikimi neticesinde elde ettiğimiz bir değer. Yaptığımız her işte, attığımız her adımda kaliteyi ön planda tutuyoruz. Gaziantep ve ülke ekonomisine katkılar sağlarken, üretimde, ihracatta ve gerekse istihdamda büyük başarılar elde ederken inandığımız değerlerden hiç bir zaman taviz vermedik. Hak'tan aldığımız güçle halk için üretip, halk için hizmet verirken doğru olandan hiç vazgeçmedik. Bu da bizi sevilen, aranılan, vazgeçilmeyen bir marka haline getirdi. Gelecekte de köklerimize bağlı olarak, en son teknolojilerden istifade ederek, yenilikten, inovasyondan hiç vazgeçmeyerek büyük projelere imza atmaya devam edeceğiz" dedi.


<<Go News